Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

YouTube Shorts ile Para Kazanma

YouTube Shorts ile para kazanma aslında o denli zor değil. Burada bilinmesi ihtiyaç duyulan şey para kazanmak için nelerin yapılması gerektiği.

YouTube, geçtiğimiz dönemlerde Shorts adını verdiği bir sistemi yayınlamıştı. Yayınlanan bu sistem ile birlikte içerik üreticilerinin daha fazla video paylaşma olanağı bulunmuştu. Shorts ile birlikte kısa videolar paylaşılabiliyordu. Bu da izleyicilerin kısa kısa içerikler izlemesine imkân tanıyordu. YouTube Shorts, para kazanmanın yollarından birisi olarak bizlerin karşısına çıkmakta.

YouTube Shorts Nedir?

YouTube Shorts, kısa video paylaşım platformu. YouTube uygulamasının içinde bulunan bu özellik, kullananların 60 saniyeye kadar içerik yayınlamalarına imkan tanıyor. Kısa videoların sunmuş olduğu çoğu hususiyet var. Bunlardan birisi kısa videoya müzik ekleme. İçerik üreticileri, kısa videoların istediği bölümüne müzik ilave ederek insanların ilgisini çekebilmekte. Ayrıca kısa videolar, çok sayıda müzik ekleme desteğine de yer veriyor.

YouTube Shorts ile para kazanma öncesinde Shorts aracı ile ilgili birkaç özellikten daha bahsedelim. YouTube Shorts, Instagram Reels ve TikTok aynısı bir yazılım. Bu tatbik ile birlikte öteki uygulamalarda olduğu gibi efektler eklenebiliyor ve çok sayıda sahneye yer verilebiliyor. Ayrıca sahneleri kırpmak da olası oluyor. Özetle platformda ustalaşmış kısa videolar yayınlanabiliyor.

YouTube’un mühim uygulamalarından birisi haline gelen Shorts, aşağı kaydırılarak izlenebiliyor. Ayrıca videoya tıklayınca video duraklatılıp yeniden devam ettirilebiliyor. Bu da izleyicilerin videoyu istediği vakit oynatıp izleyebilmesi anlamına geliyor.

YouTube Shorts ile Para Kazanma

YouTube Shorts, gelir elde etmenin yollarından birisini sunuyor. Kullanıcıların YouTube Shorts ile birlikte gelir elde etmesi için yapması gerektiği şeylere geçmeden ilkin birtakım bilgiler vermemiz gerekiyor. Shorts ile etkileşim daha kolay. Çünkü kullanıcılar, videoları izlerken aşağı kaydıra kaydıra videoların etkileşimlerini yüksek tutuyor. Bir kez etkileşim arttı mı artık etkileşim oranının daha da yükselmesi an meselesi. Çünkü video, önerilenlere daha fazla menfaat ve daha fazla ön planda görünmeye başlar.

İlginizi Çekebilir;  Yurtdışından Nasıl Müşteri Bulurum?

YouTube Shorts ile para kazanma amacı bulunanların önemsemesi gerektiği detaylardan birisi paylaşmış olduğu videolarda tanınmış müziklere yer vermesi. Özellikle tanınmış olan müziklerin kullanılması Shorts etkileşimlerinin daha yüksek olmasını sağlıyor. Ayrıca videonun süresinin de olası olabildiğince uzun olması gerekiyor ki bu vaziyet da videoyu daha fazla öne çıkarsın. Bu gibi kriterlere ehemmiyet yayınlayan kullanıcılar, Shorts etkileşimlerini üzerine çekme anlamında etkin bir kariyere haiz olur. Bu da onun daha fazla gelir elde etmesine imkân tanır.

YouTube Shorts ile Para Kazanma Şartları

YouTube uygulaması, Shorts ile para kazanmak isteyenler için birtakım kriterler belirlemiş durumda. Bu kriterleri karşılayan içerik üreticileri, Shorts ile birlikte para kazanmaya başlıyor. Bunlardan birisi abone sayısı. Yeterli abone sayısına ulaşmak gerekiyor. Eğer kafi abone miktarına ulaşılmazsa bu durumda YouTube’da para kazanılmıyor. Ulaşılması ihtiyaç duyulan abone miktarı 1.000 olarak belirleniyor. Bu gayet düşük bir miktar. Bunun için bir vakit sınırı da yer almıyor. 1.000 aboneye ulaşan bir kanal, bu ölçütü karşı karşıya kalmış olur.

YouTube Shorts ile para kazanma amacı bulunan bir kişinin uygulaması gerektiği bir öteki ölçüt izlenme süresi. YouTube’da gelir elde etmeye adım atmak için son 12 ay içinde 4.000 saat izlenme almak gerekir. 4.000 saat izlenme alan bir izleyici, bu durumda para kazanma hususi durumunu etken eder.

Shorts için belirlenen bir öteki ölçüt toplam izlenme. Son 90 gün içinde toplam Shorts izlenmesi 10 milyona ulaştığında kanal sahipleri, reklamlardan para kazanmaya başlayabiliyor. 1.000 abone şartını karşılayanlar bu koşul ile birlikte para kazanma girişimi yapabiliyor.

Yoruma kapalı.