Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Sunucu Kiralayarak İnternetten Para Kazanmak

Anakart, işlemci, hafıza ve IO denetleyicilerinin oluşturduğu fizyolojik server donanımlarından değişik olarak sanal bir server fizyolojik server donanımının program tabanlı versiyonudur. Hipervizör tekniğiyle CPU, bellek, depolama gibi bileşenler işletim sisteminde çalışmak yerine direkt olarak sunucunun donanımında çalışmaktadır. Bu teknikle donanımsal olarak çalışan fizyolojik bir makine, değişik amaçlar için birbirinden bağımsız olarak çalışan sanal makinelere dönüşebilmektedir. Sanal sunucular vasıtası ile fizyolojik donanımın kapasitesi de orantılı olarak değişik işler üstünde çalışan sanal sunucular için paylaştırılabilmektedir. Donanım kaynağının daha etkili bir halde kullanımını elde eden sanal sunucuların fizyolojik donanıma göre bakımı daha basit yapılmakta, daha çok kapasiteye gereksinim duyulduğunda yeni bir donanım isteği olmamaktadır.

Sanal Sunucular Nasıl Çalışır?

Sanal sunucular satın alındığında şahsa hususi işletim sistemi oluşturan teknolojilerdir. Sunucu içerisinde her kullanıcıya ait bölünmüş bir alan bulunduğundan öbür kullanıcılarla veriler hiç bir şekilde karışmamaktadır. Kullanıcının server üstünde daha çok hakimiyetle çalışmasını sağlamakla birlikte, kullanıcı için belirleme edilen RAM, CPU ve disk alanı kifayetsiz gelmeye başladığında esnek yapısı vasıtası ile kullanıcıya ekstra kaynak ve alanlar sağlayabilmektedir.

Web işlemleri için ya da tatbik istemcileri veri depolamak ya da programlarını çalıştırmak için servera uzaktan bağlanırlar. Web sitelerinde ya da mobil uygulamalarda yüklü olan bütün veriler tek bir kaynaktan sağlanmazlar. Tüm verilerin tek bir kaynakta depolanması kullanım yükü açısından olası olmadığından programa ait birtakım veriler sunucularda depolanmakta ve kullanıcı uygulamayı çalıştırdığında bu veriler sunucudan istek edilmektedir.

Sunucu ile Düşük Maliyetle Kazanç Sağlamak

Sunucu kiralama ile para kazanmanın başlangıç aşamasında VDS olarak düşük bir maliyetle server kiralanmaktadır. Zamanla müşteri sayısı arttığında altyapı da büyütülmektedir. Müşteri sayısı arttıkça karın da arttığı bir iştir.

İlginizi Çekebilir;  Danışmanlık ile Para Kazanma

Sunucu kiralama ile kazanç sağlanmaya çalışıldığında server özelliklerinde dikkat edilmesi gereksinim duyulan noktalar bulunmaktadır. VPS sunucular adil paylaşım modeli üstüne kurulmuştur. Paylaşımlı sunucularda kaynaklar ortak olarak kullanıldığından fazla ziyaret alan sitelerde yüklemeler daha yavaş gerçekleşebilmektedir. Bununla beraber tek bir server çok sayıda client tarafınca paylaşıldığından kullanıcılar daha müsait fiyatlarda dedicated server hizmeti alabilmektedirler. VDS sunucularda ise kullanıcı server üstüne tercih etmiş olduğu rastgele bir işletim sistemini kurabilmektedir. Paylaşımsız hizmet verildiğinden kaynakların tamamı haftanın her günü rastgele bir saatte kullanılabilmektedir. Paylaşımlı sunucular olan VDS gibi sunuculara göre daha çok ücretlendirmeye haiz olsa da VPS sunucularda alınan hizmete göre fiyat ölçeklendirme opsiyonu bulunduğundan alınmayan hizmetler için para ödenmemektedir.

Sanal Sunucular İçin Dikkat Edilecekler

Sanal sunucularda dikkat edilmesi gereksinim duyulan bir öbür husus sunucunun CPU hızıdır. Yapılandırmalara bağlı olarak işlemci sayısının değişmesiyle beraber yeni teknolojilerle üretilmiş çok sayıda sayıda işlemci kullanılması sunucunun daha süratli hizmet vermesini sağlamaktadır. Sunucu satarak para kazanmak çalışmalarında zaman içerisinde müşteri sayısında artış olabileceğinden paket yükseltme opsiyonu bulunan sunucuların tercih edilmesi ekstra alana gereksinim duyulması durumunda efektif bir hizmet sağlamaktadır. SSD disk yapılanmasına haiz sunucular istemciye süratli yanıtlar vereceği için satın almada disk tercihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Sanal sunucular kullanıcının isteğine bağlı olarak Windows ya da Linux işletim sistemine haiz olmaktadır. Sunucunun RAM, Core, SSD alan miktarları arttıkça aylık kiralama tutarları da artış göstermektedir. Sunucu lokasyon bölgesi, site barındırma ya da veri depolama tercihlerine göre aylık kiralama ücretleri değişebilmektedir. Tercihlere göre değişmekle beraber sanal server tutarları 60 lira gibi cüzi miktarlarda başlamaktadır.

Kullanıcı trafiğinde artış yaşandığında ya da sayfa yüklemeleri daha uzun sürelerde gerçekleştiğinde paylaşımlı hostingler kifayetsiz geleceğinden sunucu kiralamak tercih edilmelidir. Ticaret sitelerinde kullanıcılar ödeme işlemlerinde şahsi veri girişinde bulunduğundan emniyet ve gizlilik paylaşımlı hostinglere göre sanal sunucularda daha güvenilir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sanal sunucular kullanıcının kendi emniyet yazılımını oluşturmasına imkân verdiğinden gene tercih nedeni olmaktadır. Sunucunun etkin bir halde cevap oluşturamadığı 503 hataları sanal sunucularda yaşanmayan bir sorundur. Büyüme sayısı kısa zamanda artış gösterecek olan siteler için müsait bir seçenek olan sanal sunucular video ve görsel gibi büyük alan kaplayan dosyaların yoğun olarak kullanıldığı siteler için de tercih edilmesi gereksinim duyulan bir yöntemdir.

İlginizi Çekebilir;  Azerbaycan Asgari Ücret 2023

Organik hit, siteye arama yapılarak ulaşıldığında elde edilen ziyaretçi sayısıdır. Sanal sunucular rastgele bir müşteriye haiz olmadan da sunucu satışıyla para kazanmak isteyenler için değişik olanaklara sahiptir. Organik hit sistemleri ile değişik siteler kişinin sunucusundan ziyaret edilmesi ile para kazanmasını sağlamaktadır. Yalnızca sanal server ve IP adresine haiz olunduğunda para kazanmak olası olmasa da server değişik kullananların da siteye girişlerini havuzda biriktirerek puan kazandırabilmektedir.

Oyun Sunucuları ile Kazanç Sağlamak

Oyun sunucuları vasıtası ile fazla tercih edilen oyunlar için bir server sağlamak güvenilir bir ortam oluşturulduğunda kullanıcılar tarafınca tercih edilebilmektedir. Üyelik satışlarıyla oyuncu sayısı fazla olan oyunlarda para kazanılabilmektedir. Oyun server’ı kurularak server içerisinde kullanıcılar hususi mamüller satılabilir ve değişik imkanların sunulmuş olduğu vip üyelikler satabilmektedir. VIP üyelik seçeneklerinde oyunculara değişik yetkiler verilerek oyun içerisinde kullanıcının daha eğlenceli zaman geçirilmesi sağlanırken server sağlayıcı da gelir elde etmektedir. Sunucunun kitle elde edebilmesi için piyasada büyük kitlelere hitap eden oyunları sunucusunda barındırması hasılatını da artırmasını sağlayacaktır. Oyuncuların öbür sunucuları tercih etmemesi için dikkat cazibeli tasarımlara yer verildiğinde ve oyun içi kampanyalar sağlandığında oyuncular da muhtelif imkanlara haiz oldukları sunucuları tercih edeceklerdir.

Sanal Sunucu ile Blog Kurulumu Üzerinden Kazanç

İnternet ortamında para kazanmanın tercih edilebilir yollarından biri olan şahsi bloglar sanal sunucular ile kurulumları yapıldıktan sonra kullanıcıya sunulabilmektedir. Kişisel blog sitesinde dikkat cazibeli içerikler üreterek, daha çok sayıda kullanıcının ziyareti için muhtelif mevzularda içeriğe haiz olmak sitenin bir müddet sonra reklam da almasına imkân vermektedir. Reklamlarla bilvasıta yoldan hasılat elde edilen olsa da server kullanıcının kendisine hizmet etmektedir.

Günümüz şartlarında dijitalleşmenin sağlamış olduğu kolaylıklar ve her alanda geliştirilebilir teknolojiler üretmesi vasıtası ile program geliştiriciliği ile de yüksek miktarlarda hasılat elde edilebilmektedir. Kiralanan sunucular üstünde program geliştirme imkanı da bulunduğundan hem program hem de alan barındırıcı hizmetleriyle para kazanılabilmektedir. Ro(bot) sistemler ile server üstünden rastgele bir internet uygulamasında hesap almak isteyen kullanıcılara hesap açılarak da para kazanılabilmektedir. Açılan hesap sayısı arttığında hasılat da artmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Helal Yollardan Gelir Elde Etme

Satış Ortaklığı Üzerinden Kazanç Sağlamak

Performansa dayalı bir marketing türü olan satış ortaklığı internet ortamında da para kazandıran bir sistemdir. Ürün satışı yapan şirket ya da üreticilerle anlaşarak server üstünden sağlanan bir irtibat ile ürün satışları yapılabilir ve böylece satılan ürünlerden muayyen bir miktar komisyon alınarak hasılat elde edilebilmektedir.

Hem kazancın artırılması açısından hem de kaynakların bereketli kullanılabilmesi için sanal sunucuların kullanım alanı artmaktadır. Veri prosedür masraflarının azalmasının yanısıra sanal sunucular daha azca fizyolojik servera gereksinim duyulmasını sağlamakta, bu da masraf masraflarının azalmasını sağlamaktadır. Sanal sunucuda mevcud bir problem öbür bir serverı etkilemeyeceğinden kullanıcılar problemsiz bir halde işlemlerine devam edebilmektedir. Kullanıcı yeni bir işletim sistemine geçtiğinde eski işletim sistemindeki verileri sanal servera aktarabileceğinden nakliyat maliyetlerinin azalmasına da katkı sağlamaktadır. Fiziksel sunucular donanıma bağlı teknolojiler oldukları için soğutma sistemine gereksinim duyarlar. Sanal sunucularda bu vaziyet daha azca maliyet gerektiren bir gidere dönüşmektedir.

 

Yoruma kapalı.