Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Shutterstock ile Gelir Elde Etme

Shutterstock ile gelir elde etme amacı bulunanlar için bu antet altında Shutterstock ile iyi mi hasılat elde edileceğini açıklıyor olacağız.

Shutterstock, para kazanma yollarından birisi. Stok içeriklerin bulunmuş olduğu bu alanda çoğu kaynak yer alıyor. Bunlar, muayyen ücretlerle satılıyor ve insanların lisans alması sağlanıyor. Pek oldukça fotoğrafçı ve sanatçı, çekilen fotoğrafları ve geliştirdiği içerikleri burada yayınlayarak hasılat elde ediyor. Shutterstock ile gelir sağlamak isteyenler için bilinmesi gerekenlerden birisi bu siteye iyi mi kayıt olunacağı ve nelerin yapılması gerektiği.

Shutterstock ile Gelir Elde Etme

Shutterstock, para kazanmanın yollarından birisi. Bu siteden para kazanmak için sitede kurumsal hesap açmak gerekir. Bir kullanıcı, oluşturduğu içerikleri gönderir. Gönderdiği içerikler ile ilgili birtakım bilgiler sunar. Bu bilgiler ışığında Shutterstock ekibi, şayet makul görürse bu içerikleri onaylar. Eğer bir problem bulunursa lüzumlu bilgiyi paylaşır. İçerikler, dünyanın her tarafında insan tarafınca indirildikçe indirme başına muayyen bir ücret elde edilir. Bu ücret, küçümsenecek bir ücret de değil. Oldukça büyük bir miktar.

Sitede hasılat elde etmenin bir öteki yolu referans. Bir içerik üreticisi, referans olarak yani yeni kullanıcıları sisteme dahil ederek daha fazla para kazanıyor. Bu da ek bir hasılat olarak yer alıyor. Shutterstock, bir nevi eylemsiz hasılat yolu. Çünkü birkaç içerik yüklendiğinde sistem, kendi kendini yönetiyor. Shutterstock ile gelir elde etmek bu kadar kolay.

Siteye Kayıt Olma

Siteye kayıt olmak isteyen bir birey, ilk önce bu bağlantıya tıklamalı. Bu bağlantıda bulunan “Başla” düğmesine basmak gerekiyor. Bu butona bastıktan sonrasında kayıt formu doldurulmalı. Kayıt formu doldurulduktan sonrasında hesaba giriş yapılmalı ve panele erişim sağlanmalı.

İlginizi Çekebilir;  Zen Meditasyonu ve İçsel Huzurun Keşfi

Panele Ulaşma

Shutterstock ile gelir elde etme yollarından birisi ilk önce paneli öğrenmek. Paneli keşfeden bir kişi, böylece daha etkin bir gelir sağlamış olur. Panele girdiğimizde ana sayfada özet vaziyet görünür. Sol tarafta bulunan hasılatlar sekmesinde ise ne kadar hasılat elde edilmiş olduğu bilgisi yer alır. Portfolyo sekmesi ise eklenen içeriklerin bulunmuş olduğu bir kısım. Ayrıca içerik yansıtırken de burası kullanılabiliyor.

İçerik Yüklemeye Başlama

İçerik yüklemek için ana sayfada bulunan “+ Yükle” düğmesine basılmalı. Bu buton, sayfada bir miktar aşağıda bulunabilir. Bu butona bastıktan sonrasında ise içerik yüklenmeli. Sayfada resim ve video için gerekliliklerin neler olduğuna dair bilgilere yer veriliyor. Bu bilgilere makul olarak yükleme yapılmalı. Ardından yükleme tamamlanmalı. Eğer ekip, yüklenen içerikleri onaylar ise içerikler, Shutterstock sitesinde görünmeye başlıyor. Şunu belirtelim ki yeni üyeler için öne çıkmak zor olabilir.

Kazançları Hesaba Çekme

Para kazanmak için içeriklerin indirilme elde etmesi gerekiyor. İçerikler, her bir indirme başına ücretlendirilir. Firma, kendi payını aldıktan sonrasında kalan oranı müşteriye öder. Yani komisyon üstünden ücretlendirme uygulanır. Shutterstock ile gelir elde etme bu yolla sağlanıyor.

Shutterstock Komisyon Oranları

Shutterstock’ta komisyon oranları değişim gösterir. Bu değişiklik, seviyeye göre belirleniyor. Seviye arttırmak için indirme sayısının yani lisanslama sayısının yüksek olması lazım. Bu seviyelerin sene bazında geçerli bulunduğunu da açıklayalım. Örneğin ilk seviye, 100’e kadar resim lisansını kapsıyor. 6. düzen ise 25.000’den fazla resim lisansını içine alan bir olay. 1. düzen olanlar resim ve vektör faaliyetlerinden %15 kazanır. 6. düzen olanlar ise %40 elde eder.

Shutterstock ile gelir elde etme amacı bulunanlar video yüklerken de aynı seviyelerde aynı miktarlarda hasılata yer verir. 1. düzen için 10’a kadar video lisansı gerekirken 6. ölçüde 25.000’den fazla video lisansı gerekliliği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Udemy’den Kurs Vererek Para Kazanmak

Yoruma kapalı.