Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Sanal Asistanlık ile Para Kazanmak

Sanal asistanlık ile para kazanmak, toplumsal medya üstünden para kazanmak ile ilgili inceleme yapanların karşısına çıkan bir meslek dalı haline gelmiştir. Sanal asistanlık olarak anılmakta olan bu terim, web ya da iletişim kaynaklarını kullanarak işverenin gereksinim duyduğu alanlarda web üstünden yardımcı vermek ve yardımcı olmak açıklanmaktadır.

Pek çok firma, firma ya da birey gün içinde planlama yapmakta zorlanabilir ve bu sebeple vaktini doğru kullanmakta sorunlar yaşayabilir. Gündelik işlerinizin planlanması, yoğun saatlerinizin daha önceden sizlere belirtilmesi ve saat yönetiminin doğru şekilde yapılması sanal asistanlık  vazife tanımları içinde yer almaktadır. En genel tanımı ile sanal asistanların iletişim ağlarını yöneten kişilerden biri olduğuna dair malumat vermek yanlış olmayacaktır.

Sanal Asistanlık Nedir?

İnternet kaynaklarından yani uzaktan olacak şekilde bireylerin ya da şirketlerin gereksinim duyduğu günlük planlamayı gerçekleştiren kişiler sanal asistan olarak anılmaktadır. Büyük ya da ufak ölçekli şirketlerde ve gündelik hayatını yoğun şekilde geçirmekte olan bireylere verilen bir hizmet olarak ele alınan asistanlık sanal şekilde de yapılabilecek bir meslek haline gelmiş ve böylece web üstünden para kazanma şekillerinden biri olarak anılmaya başlamıştır.

İnternet kullanımının gelişmiş olması ve gün geçtikçe daha çok gelişerek daha geniş bir kesime kavuşması insan hayatındaki çoğu alışkanlığı değiştirmiştir. İnsan hayatında değişen alışkanlıkların içinde meslekler ve meslekleri gerçekleştirme şekilleri de bulunmaktadır. Eğer siz de ofis ortamına girmeden, evinizden ya da istek ettiğiniz rastgele bir yerden sadece web bağlantısı ile maddi gelir elde etmek istiyorsanız gerçekleştirebileceğiniz işler arasında sanal asistanlık yapmak bulunmaktadır. Tam zamanlı bir iş ile maddi gelir elde etmek isteyenler tarafınca tercih edilebilecek olan sanal asistanlık, sadece ek gelir sağlamak isteyen kişiler tarafınca da tercih edilen bir meslek haline gelmiştir. Bu noktada sanal asistanların hem çalışan hem de işveren için çoğu değişik pozitif yanları bulunduğunu dile getirmek mutlaka yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir;  Oyun Sunucusundan Para Kazanma

Sanal Asistanlığın Avantajları Nelerdir?

Yalnızca web bağlantısına haiz olduğunuz her yerden gerçekleştirebileceğiniz bir meslek olarak ele alınan sanal asistanlık, şirketlere, firmalara ya da asistana gereksinim duyan bireylere bu hizmetten faydalanırken tutum etmeleri konusu ile ilgili yardımcı olur. Zamandan, ulaşımdan, ofis kirasından, satmaca giderleri ve yiyecek harcamalarından tutum yapmak sanal asistanlık hizmetinden yararlanmak ile olası olan avantajlar içinde bulunmaktadır.

Elbette sanal asistanlık yapmak sadece işveren için avantajlı değildir. Sanal asistanlık yaparak para kazanmak isteyenlerin ofise gitmeden evlerinden ya da istek ettikleri rastgele bir yerden çalışabilmeleri bu işin onlara sağlamış olduğu en büyük üstünlük olarak bilinmektedir. Bu sayede ofise gittiğiniz esnada yolda geçireceğiniz vakit tamamiyle sizlere kalmakta ve çalışmalarınız sırasında gündelik işlerinizi de halledebilmeniz olası hale gelmektedir. Dolayısıyla bu mesleğin hem işveren hem de çalışan için olabildiğince avantajlı bulunduğunu dile getirmek yanlış olmayacaktır.

Sanal Asistanların Görevleri

İnternet vasıtası ile para kazanmak ve uzaktan çalışarak gündelik işlerini kendi planlamak isteyenler tarafınca maksimum araştırılan konulardan biri haline gelen sanal asistanlık  ve sanal asistanların görevleri uzun bir listeye sahiptir. Oldukça geniş bir vazife tanımına haiz olan sanal asistanlar, görevlerini gerçekleştirebilmek için bir tane durağan(durgun) ve mobil telefona ve süratli bir internete haiz olan bilgisayara gereksinim duymaktadır.

Sanal asistanlar en genel tanımı ile şirketlerin ya da bir kişinin sekreterliğini yapmak ile sorumlu olan kişilerdir. Bu noktada sanal asistan olarak vazife yapan kişilerin çoğu değişik niteliği olması gerekse de haiz olmaları gereksinim duyulan en mühim özelliğin çabalama saatleri içinde mutlaka ulaşılabilir olmaları gerektiğidir.

Sanal asistanlar tarafınca gerçekleştirilmekte olan hizmetlerin listelenmesi gerekirse;

  • Çalıştıkları şirketler, şirketler ya da kişiler için randevuları planlamak ve düzenlemek,
  • Çalıştıkları kişilerin maillerini takip etmek,
  • Çalıştıkları kişilerin yolculuk ya da konaklama yerlerine organize etmek ve lüzumlu randevuları almak,
  • Toplantılar planlamak, planlanan toplantıların katılım listesini hazırlamak ve çağrı edilmelerini sağlamak,
  • Toplantılarda gereksinim duyulabilecek grafik, sunu ya da bilgilendirme metinleri gibi mevzularda düzenlemeler yaparak toplantıların daha bereketli hale gelmesini sağlamak,
  • Çalıştıkları kişilerin istek ettikleri takdirde toplumsal medya hesaplarını tanzim etmek ve lüzumlu paylaşımları yapmak,
  • Araştırılması istenilen mevzularda web kaynaklarını taramak ve lüzumlu araştırmaları yapmak.
İlginizi Çekebilir;  Düzenli Kitap Okumanın Faydaları: Zihinsel Gelişim İçin Bir Klasik

Özetle sanal asistan çalmış olduğu şahsa yardımcı olabilecek çoğu değişik hizmeti ustalaşmış şekilde gerçekleştiren kişidir. Fiziksel olarak ofiste çalışan bir asistandan hiç bir farkı olmayan sadece ofise gitmeyerek uzaktan çalışan bu kişiler, çalışmış oldukları kişilerin günlerini planlamak ve zamanlarını daha bereketli kullanabilmek adına çok mühim bir hizmet sunmaktadır.

Nasıl Sanal Asistan Olunur?

Evden sanal asistanlık yaparak para kazanmak isteyen çoğu şahıs bu mesleği gerçekleştirebilmek için hangi niteliklere haiz olması gerektiği ile ilgili merak duymakta ve inceleme yapmaktadır. İnternet üstünden meydana getirilen çoğu işe benzer şekilde sanal asistanlık için çoğu işyeri eğitim şartı aramaktadır. Ancak daha büyük ölçekli şirketler ile çalışmak istiyorsanız sizden eğitim şartı isteyebileceklerini dile getirmekte yanlış olmayacaktır.

Sanal asistanlık ile para kazanmak  istiyorsanız haiz olmanız gereksinim duyulan en mühim özelliklerden biri teknoloji konusu ile ilgili ortalamanın üzerinde bir başarıya haiz olmanız gerektiğidir. İşlerinizin tamamını fizyolojik olarak ofis ortamına gitmeden ev ya da web bağlantısı olan rastgele bir yerden gerçekleştirebileceğiniz bu meslek branşında teknolojiyi etkin ve fonksiyonel şekilde kullanmanız çok önemlidir. Bunun yanı sıra dil bilgisi ve yazma mevzusuna da ortalamanın üzerinde bir halde hakim olması gereksinim duyulan sanal asistanlar, gün içinde çalışmış oldukları şahıs için çoğu değişik yazışma yapabilir. Hiçbir firma ya da firma imla ve dil bilgisi kuralları konusu ile ilgili itina göstermeyen birini sanal asistan olarak işe almak istemeyecektir.

Bu noktada şirketler, ofisler, kurum ve kuruluşlar ya da bireysel kişiler için çalışabilecek olan sanal asistanların çalışacakları alan ve kişilere göre değişik şartlar istendiğini görebileceklerini dile getirmek yanlış olmaz. Bazı şirketler sanal asistan olarak hizmet verecek kişilerin dakikada minimum 70 ve üzeri kelime yazabilmesini istek etmektedir. Bu sayede gün içinde yapmanız lüzumlu yazışmaları çok daha fonksiyonel ve çabucak tamamlayabilir, günlük koordine etme konusu ile ilgili rastgele bir sorun yaşamazsınız.

İlginizi Çekebilir;  Mağaza Kurarak Pasif Gelir Elde Etme

Sanal asistan olarak hizmet vermek isteyenlerin haiz olması gereksinim duyulan bir öteki hususiyet ise muntazam bir diksiyondur. Bunun yanı sıra çalışmak istediğiniz firma ya da kurumlar sizden yabancı dil bilgisi de istek edebilir. Bu gibi etkenlere haiz olduğunuz takdirde sanal asistanlık yaparak web üstünden para kazanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık Kazançları

İnternet üstünden meydana getirilen çoğu iş bulunmaktadır. İşler birbirinden değişik olsa da insanların bu işleri tercih ediyor olmasındaki en mühim faktör maaşlardır. Ek gelir elde etmek ya da tam zamanlı bir işte çalışarak maddi gelir elde etmek isteyenlerin gerçekleştirebileceği bir meslek olarak ele alınan sanal asistanlık çoğu değişik faktör bundan dolayı hasılatları değişmekte olan bir meslek dalı olarak bilinmektedir. Deneme aşamasında 500 ila 1000 TL gibi daha ufak rakamlar kazanabileceğiniz sanal asistanlık hasılatları deneme aşamasını geçip tam zamanlı olarak çalışmaya başladıktan sonrasında 10.000 ila 15.000 TL içinde değişkenlik gösterebilir. Bir insanım sanal asistanlık yaparak kazanacağı para çalmış olduğu kurum ya da kuruluş, bu işe ayırdığı vakit ve kabiliyetlerine göre değişkenlik göstermektedir.

 

Yoruma kapalı.