Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Oyun Sunucusundan Para Kazanma

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla davranmak isteyenlerin gerçekleştirmesi gerektiği birçok şey var. Bu antet altında bu tarz şeyleri açıklayalım.

Oyunlar, insanların keyifli vakitler geçirmesini elde eden şeyler. Birçok oyun bulunuyor. Her oyunun sunmuş olduğu konfor alanı farklılık gösterir. Bazı oyunlar eğlence amaçlı olurken bazıları beyin geliştirme amaçlı oynanır. Minecraft, GTA V ve Counter Strike: Global Offensive gibi muhtelif sunucular mevcut. Bazı oyuncular, kendi sunucularını kurarak bu yolda ilerleme arayışında bulunur. Bu antet altında aşağıdaki yöntemlerle oyun sunucusu kurduktan sonrasında iyi mi para kazanılacağını açıklayacağız.

  • VIP üyelik satışı
  • Yetki satışı
  • Değerli eşya dağıtımı
  • Reklam alanları üretme
  • Sponsorluk sözleşmeleri imzalama

Oyun Sunucusundan Para Kazanma

VIP Benzeri Üyelik Satışları

Oyun sunucusu kurulduğunda yapılabilecek şeylerden birisi üyelik grupları kurmak ve bu üyelikleri satışa çıkarmak. Örneğin Minecraft sunucusu yönettiğinizi varsayalım. Bu sunucuda temel özelliklerin yanı sıra oyuncuların daha fazla keyif alması için ek özellikler sunulmalı. Mesela VIP ve Gold gibi üyelik seçenekleri sunulabilir. VIP üyeliği ile birlikte oyunculara uçuş hakkı verilebilir. Gold üyeliği ile daha fazla hususiyet sağlanabilir. Bu gibi ayrıcalıklar vasıtası ile oyuncuların sunucuda tutunması olası hale geliyor.

Yetki Satışı

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla uygulanabilecek bir öteki şey yetki satışı gerçekleştirmek. Yetki satışından kasıt idare edici yetkisi gibi yetkiler değil. Oyun sunucusunda bulunan özelliklerin kimilerini ayrı ayrı vermek. Her özelliğin muayyen bir fiyatı olur. Örneğin uçuş hakkı için ayrı, renkli yazmak için ayrı bir fiyat belirlenir. Bu sistemin en büyük pozitif yanları oyuncuların daha makul fiyata hususiyet satın alma imkanının bulunması. Kullanıcılar, makul fiyatlı ürünlere erişerek oyun sunucusunun daha fazla gelir elde etmesine imkân tanır. Özetle muayyen ve bilhassa insanların maksimum sevilmiş olduğu komutlar için oyunculara süreli yetki tanınabilir. Bu da para kazanmanın yollarından birisi.

İlginizi Çekebilir;  Fransa Asgari Ücret 2023

Değerli Eşyalar Geliştirme

Oyun sunucusu sahibi olanların uygulayabileceği bir öteki şey kıymetli eşyaların satışını yapmak. Değerli eşyalar, birçok oyunda karşımıza çıkar. Sunucuya hususi eşya da eklenti desteği yardımıyla ya da değişik yollarla geliştirilebilir. Bu hususi eşyalar vasıtası ile bir oyuncunun bu imkandan yararlanması olası hale gelir.

Bir misal vererek ilerleyelim. Misal Counter Strike: Global Offensive oyununda topluluk serverına haiz olun. Bu sunucuda hususi dokulu silahlar satarak insanların ilgisini çekebilirsiniz. Bir öteki misal Roblox’tan olsun. Roblox, yeni dünyalar inşa etmek için mükemmel bir yer. Roblox’ta kullanıcılara işlevsel ve kıymetli görülen eşyaları satabilirsiniz. Bu şekilde de iyi bir gelir kapısı elde edersiniz.

Reklam Alanları Oluşturma

Oyun sunucusundan para kazanma amacıyla bu işe baş koymuş bir insanoğlunun yapması gerektiği şeylerden birisi reklam alanları belirlemek. Reklam alanları birçok yer için belirlenebilir. Örnek olarak ilan alanı. Bunun yanı sıra söyleşi ekranı, ekrana dev bir makale gönderme ya da Discord sunucusu ilan kanalı gibi muhtelif yerlerde reklamlar sağlanabilir. Her reklam alanı için ayrı bir fiyatlandırma yapılır. Örneğin en tanınmış olan alanlar için daha yüksek fiyat alınabilir.

Sponsorlar ile Anlaşma

İnsanların yapabileceği daha birçok şey bizlerle buluşmakta. Oyun sunucusundan para kazanma amacı olanların yapması gerektiği bir öteki şeyden de laf etmek isteriz. Bir kullanıcı, sponsor ile anlaşarak oyun sunucusundan iyi bir gelir elde edebilmekte. Bunun için yapılması ihtiyaç duyulan şey bir sponsor bulmak. Şunu belirtelim ki sponsorlar, genelde yüksek kullanıcı potansiyeli bulunduran sunucularla anlaşır.

Yoruma kapalı.