Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme

Oyun oynayarak gelir elde etme amacıyla yola çıkanların çoğu tercihi bulunuyor. Bu tekniklerden kimilerini açıklamak gerekir.

Oyun oynamak, insanların sevilmiş olduğu bir aktivite. Oyuncuların para kazanmak için yapabileceği çoğu şey var. Oyun oynayarak hasılat elde etmek isteyenlerin uygulayabileceği çoğu tekniği bu antet altında sizlere bahsetmek isteriz.

Oyun Oynayarak Gelir Elde Etme İpuçları

Özel Eşya Satma

Oyun oynayarak para kazanmak isteyen bir kullanıcı hususi eşyalar satabilir. Örneğin MMORPG oynayan bir oyuncu, oyunda çoğu kıymetli eşya kazanmış olsun. Bu eşyalar, takas yöntemiyle değişik oyunculara satılabilmekte. Şunu anlatım edelim ki bu yolu denerken davranışlarında ölçülü yaklaşmak yani karşı tarafın dolandırıcı olmadığına dikkat etmek gerekir.

Buna ayrıca bilinmesi ihtiyaç duyulan bir öteki şey Steam içi unsur satışı. Steam, kendine has mağazası vasıtası ile oyuncuların para kazanmasını sağlamakta. Steam’de hasılat elde etmek isteyen kullanıcılar, oynadığı oyunda kazanılmış olduğu eşyalar doğrultusunda bu eşyaları satışa koyabiliyor.

Hesap Yükseltme

Oyun oynayarak gelir elde etme şekillerinden birisi hesap yükseltme işine girmek. Bazı oyuncular, muhtelif oyunlarda kasılmak için vakit öldürmek istemiyor. Bunun çözümü oyun hesabı yükselten kullanıcılardan faydalanmak. Bu kullanıcılar 10, 20 ya da 30 gibi istenilen seviyeye hesabı yükseltiyor. Siz de bu işe girerek kullananların hesaplarını güçlendirmeye çalışabilirsiniz.

İkinci El Oyun Satmak

Para kazanmak isteyen kullanıcılar oynadığı oyunlardan sıkılınca bu oyunları ya da oyunların lisansını satabilir. Bunun yerine şayet elinde fazladan lisans varsa bu tarz şeyleri da bu yolla değerlendirebilir. Şunu anlatım edelim ki her oyun yapımcısı oyununun dağıtılmasını ya da ikinci el olarak satılmasını istemez. Bu kurallara itina göstererek harekete geçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir;  Feynman Öğrenme Tekniği Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Oyun satışları ile ilgili ayrıca şu şekilde bir malumat de sunmalıyız. Eğer oyun satmak istiyor iseniz toplu oyun lisansları da alabilirsiniz. Tabii bu lisansların güvenilir olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü lisansları toplu olarak ucuza aldığınız yer güvenilir olmalı. Ucuza alınan bu lisanslar üstüne kâr eklenerek satılmalı.

Oyunlar Bulunan Hesaplar Satmak

Daha çoğu teknik mevcut. Oyun oynayarak gelir elde etme şekilleri içinde oyun bulunan hesapları satmak yer almakta. Steam, Epic Games ya da GOG Games gibi çoğu oyun mağazası var. Oyuncular, hesaplarına oyun ilave ederek kütüphanesini genişletiyor. Bazı kişiler, oyun kütüphanesine kampanyalı ürünleri ekler ve bu hesapları toplu olarak satar. Bunu yaparken buna müsaade eden mağazaları kura çekmek gerekiyor.

Oyun Sunucusu Kurmak

Yapılabilecek bir öteki şey oyun sunucusu kurmak. Oyun sunucuları, insanların hasılat elde etmesi adına mühim bir kaynak. Bir oyun sunucusu kurulduğu takdirde o sunucudan maddi getiri elde etmenin yolu server içi satışlar. Örneğin VIP üyelik satarak insanların yeni yetkilere haiz olması istenebilir. Bunun yanı sıra sponsorluk anlaşması uygulanabilir ya da reklamlar alınabilir. Bu gibi çoğu yöntemle oyun sunucularına yer verilebilmekte.

Eklenti Geliştirmek

Bir oyun ya da oyun sunucusu için eklenti geliştirmek de iyi bir hasılat kapısı olmakta. Örneğin sunucuların işine yarayan kolay ve yararlı bir mod kodlanabilir. Bu mod muayyen bir ücretten satılıp eylemsiz gelir kapısı imkanı sunar. Bir eklenti geliştirildikten sonrasında sınırsız yığın olanağı sunmuş olduğu için her vakit satışa aleni olur.

Oyun Geliştirmek

Oyun oynayarak gelir elde etme ipuçları içinde oyun geliştirmek ve satışa koymak bulunuyor. Örneğin Steam’de 100 dolar karşılığında mağaza kurup geliştirdiğiniz oyunları buraya ekleyebilirsiniz. Bu da eylemsiz gelir. Birkaç oyun geliştirdikten sonrasında ara sıra kampanyalarla her vakit satılabilen oyunlarınız olacak.

İlginizi Çekebilir;  Meditasyonun Faydaları: Zihin ve Beden İçin Huzur Kaynağı

Yoruma kapalı.