Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya mağazası açmak ana para gerektiren bir iştir. Bu nedenle bu işi yapmak isteyenlerin iyi planlama yapması gerekir. Aşağıda mobilya mağazası açmak kaça mal olur? Bu problemin cevabını vermeye çalıştık.

Mobilya Mağazası Açmak İçin Ne Gerekli?

Mobilya mağazası açmak için öncelikli olarak işlek bir caddede dükkanınız olması gerekiyor. Güzel bir camekan insanları mağazaya çekebilmenin en basit ve en etkili yoludur. İnsanlar bir mobilya mağazasından içeriye girdiğinde öncelikli olarak estetiği göz önünde bulundurur. Bunun için mağazanın iç dizaynı konusu ile ilgili dikkatli hareket etmeli, soft fakat modern bir görüntüye haiz olmasını sağlamalısınız. Mobilya mağazası açmak için bilhassa bir iç mimarla çalışmakta yarar vardır. Çünkü sattığınız mobilyalar şık bir ortamda kendisini daha çok gösterecektir.

Mobilya Mağazası Açmak Kaç Para?

Mobilya mağazası açmak kaç para merak edenler için şu şekilde söyleyebiliriz. Burada limiti belirleyen şey sizin satacağınız mamüller ve ne kadar bir mağaza ebatlarına haiz olmak istediğinizle ilgili bir durumdur. Bazı mobilya mağazaları tek kattan oluşan olurken bazıları ise birkaç kattan oluşmaktadır. Sizin ana para büyüklüğünüz açacağınız mağaza için harcayacağınız paranızı da belirleyecektir.  Genel bir düşünce olması açısından fiyat verecek olursak ufak bir mağaza açmak istediğinizde 500 bin TL kafi olurken şehrin hoş bir yerinde 400-500 metrekarelik bir mağaza açmak istediğinizde mobilya mağazası açmak için 1-2 milyona ihtiyacınız olacak. Mağazanızın içerisine sermayeniz kadar mal çekebilirsiniz.

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya Mağazası Açmak Karlı Mıdır?

Mobilya mağazası açmak karlı mıdır? Sorusunun cevabı aslında göreceli bir durumdur. Eğer bu sektörde çok uzun zamandır varsanız ve kendi müşteri kitlenizi daha ilkin çalıştığınız yerde edinmişseniz ya da bir üreticiyseniz bu durumda sizin için mağaza açmak karlı olabilir. Ancak ilk kez bu işe giriyorsanız ve de her şeyi satın alarak başlayacaksanız o vakit çok karlı bir iş olmayabilir. Mobilya mağazası açmak bilhassa üreticiler açısından daha karlı bir iştir. Son yıllarda büyük firmalarında artık bu sektöre girmiş olmaları bununla beraber yeni oluşturulan bir dükkanın da ayakta kalabilmesini zorlaştırmıştır.

İlginizi Çekebilir;  Popüler Yoga Çeşitleri: Hangisi Size Uygun?

Mobilya Mağazası Açmak 2023

Mobilya mağazası açmak 2023 yılı şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda zor ve çok karlı bir iş gibi görünmüyor. Eğer bu işe hakikaten de girmek istiyorsanız sermayenizi büyük tutmalı ve mağazanıza daha çok mal çekmelisiniz. Ne kadar büyük girerseniz riskiniz de o denli büyük olacağı gibi kazanma ihtimalinizde o denli yüksek olacaktır.

Mobilya Mağazası Açmak Ne Kadara Mal Olur? 2023

Mobilya Mağazası Açma Maliyeti

Yukarıda mobilya mağazası açma maliyeti ve kararı ile ilgili kısa bilgilere yer verdik. Eğer son kararınızı hemen hemen vermediyseniz iyi bir piyasa araştırması yapmanızda yarar vardır. Bu sektörü bilen tanıyan biri olarak mağaza açmak hoş netice katılması açısından üstünlük sağlayacaktır. Mobilya mağazası açmak için maliyet konusu ile ilgili ayrıntılı bilgilere yukarıda yer verdik.

Mobilya Mağazası Ne Kadar Kazanıyor?

Mobilya mağazası ne kadar kazandırıyor? Sermayesi elinde olanların da merak ettikleri bir mevzu olarak biliniyor. Biz her ne kadar yukarıda risklerinden bahsetmiş olsak da mobilya mağazası açmak olabildiğince karlı olan bir iştir.

Yoruma kapalı.