Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Mağaza Kurarak Pasif Gelir Elde Etme

İnsanların mağaza kurarak pasif gelir elde edebileceğini biliyor muydunuz? Size bunun iyi mi meydana geldiğini ayrıntılı bir halde açıklamak isteriz.

Mağaza kurmak, her ne kadar zor görünse de masrafların altından kalkınca yani mağaza gelirleri, harcamaları kapatınca artık basit bir iş haline geliyor. İşletme kurduktan sonra ancak gelir elde etmekle kalmıyorsunuz, bunun yanı sıra eylemsiz gelir de sağlıyorsunuz. Hem fizyolojik bir mağaza sahibi olup hem de eylemsiz gelir elde etmek size birazcık garip gelebilir ama bu doğru bir bilgi. Yalnızca işletme becerinizin kafi ölçüde olması gerekir. Tabii birazcık da gerilimli bir iş olabilir. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan personelleri işe alıp onların işi yönetmesini sağlamak. Siz ancak işe yatırım yapan ve onların maaşını ödeyen şahıs olacaksınız.

Mağaza Kurarak Pasif Gelir Elde Etme

Planlama Yapın

Öncelikli olarak yapılması ihtiyaç duyulan şey mağazanın ne türde bir işletme olacağı. Sonrasında ise mağaza için nelerin yapılacağı. Örneğin mağazada hangi eşyalar bulunacak? Mağaza nerede açılacak? Mağazanın temel hedefleri ne? Bu gibi birçok şey planlama aşamasında yapılmalı ve maliyetler de ortaya çıkarılmalı. Bu durum, gelecekte problem yaşanmamasını sağlar.

Dükkan için Alan Belirleyin

Girişimciler mağaza kurarak eylemsiz gelir elde etmek için bir sonraki aşamada mağaza belirlemeli. Satılık bir bina alındığı takdirde harcamalarda büyük bir artış olur ama kiralık bir bina alınırsa daha düşük harcama ile mağazada işletme kurulur. Ayrıca şayet kendi binanız varsa ve makul bir pozisyonda ise mağazayı buraya kurabilirsiniz.

Dükkanın Tadilatını Bitirin

Dükkan hazır hale ulaştıktan sonra artık tadilat yapma vakti! Hemen tadilat için lüzumlu malzemeleri ve aletleri binaya getirin. Ardından işletme için tadilata başlayın. Bina, en makul şekilde hazır hale getirilmeli ve sonra müşterilerle buluşmak için personel alımı aşamasına geçilmeli.

İlginizi Çekebilir;  Kira İşinden Para Kazanma

Personeller Ayarlayın

İnsanların mağaza kurarak eylemsiz gelir sağlamasına neden olan bir öteki şey personel ayarlama. Personelleri ayarlarken bu işin gelir ve giderlerini iyi hesaplamak gerekiyor. Bu işin size hasılat sağlayıp sağlamayacağını bilmelisiniz. Örneğin aylık gelir 75.000 TL olursa ve personel maaşları dahil bütün giderler 35.000 TL olursa bu işten kâr sağlamış olursunuz. Burada mühim olan net kazanç. Mağazanın boyutuna göre personel alımı yapmalısınız. Sizin yapacağınız tek şey onları tedvir etmek ve denetlemek. Eğer dilerseniz bir müdür atayıp takım lideri oluşturabilirsiniz. Bu, sizin daha azca gayret göstermenizi sağlar.

Satış Planı Hazırlayın

Mağazadan gelir elde etmeye çalışmak için yapılması ihtiyaç duyulan bir öteki şey satış planı hazırlamak. Satış planı, müşterilere neler satılacağını yayınlayan bir belge. Bu belge vasıtası ile insanların iyi mi ilgisinin çekileceği ve iyi mi reklamlar yapılması gerektiği belli oluyor. Örneğin bir kafe işletiyor iseniz kafede bulunması ihtiyaç duyulan mamüllerin listelenmesi gerekir. Cappuccino, latte, mocha ve çay gibi olması ihtiyaç duyulan mamüller ve bu mamüllerin maliyetleri not edilmeli. Maliyetin üstüne kâr eklenerek satış yapılmalı. Zaten mağaza, harcamaları kapattıktan sonra yani kendini amorti ettikten sonra aslolan o vakit kâr sağlamaya başlayacak. Eğer kendinize güveniyor iseniz kredi dahi çekebilirsiniz ya da KOBİ desteklerinden yararlanabilirsiniz.

Kampanyalar Düzenleyin

Kullanıcıların mağaza kurarak eylemsiz gelir elde etmesini güçlendirecek bir öteki şey kampanyalar düzenlemek. Kampanyalar, müşterilerin ilgisini çekerek onların daha oldukça işe odaklanmasında etkili olur. Ayrıca personeller, müşterilere ne kadar oldukça ehemmiyet gösterirse iş o denli oldukça etkin olur. Özetle siz bu işe yatırım yapıyorsunuz, personeller işi ilerletiyor.

Yoruma kapalı.