Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

Kredi Puanı Nedir ?

Kredi puanı, bir oldukça finans kurumu tarafınca borçluya kredi verilip verilmeyeceğini belirlemek için kullanılan sayısal bir puandır. Kredi raporlama kuruluşları (Findeks) tarafınca hesaplanır ve kredi geçmişinize dayanır. Puanınız düşükse, daha düşük bir ürem payı ya da esnek bir ödeme planı için hak kazanabilirsiniz. Bu nedenle, iyi kredi alışkanlıklarını sürdürmek ve kredi puanınızı yükseltmek için lüzumlu adımları atmak önemlidir.

Kredi puanınız, ilk ilkin kredi puanınıza (kredi puanınız) bağlıdır. Bu puan, şahsi kredi raporunuzdaki bilgilere göre hesaplanır. Geri ödeme geçmişinizi, kredi geçmişinizin uzunluğunu ve mevcut ve geçmiş borçlarınızı görüntüler. Düşük bir kredi puanı, zayıf kredi yönetimi becerilerinizi yansıtabilir ve bu da finansal geleceğinizi negatif etkileyebilir. Ancak, aşağıda belirtildiği gibi, puanınızı yükseltmenin yolları vardır.

 

Kredi Puanını Arttırmak Önemli mi ?

Kredinizi çoğaltmak istediğinizde, yüksek bir kredi puanına haiz olmak mükemmel bir şeydir. Sorumlu olduğunuzu ve para konusu ile ilgili güvenilebileceğini gösterir. Bununla birlikte, düşük maliyetli bir krediye ihtiyacınız varsa, düşük bir kredi puanına haiz olmak da mükemmel olabilir. Puanlar, ne kadar borcunuz olduğuna ve ne kadar süredir etken olduğuna bağlıdır. Yükselmesini istiyorsanız, kredi puanınıza dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Kredi puanları, bir oldukça büyük banka tarafınca size kredi verip vermemeye karar vermek için kullanılır. Ayrıca, kredileriniz için size daha iyi bir ürem payı sağlamak için kullanırlar. Artı, bir oldukça banka, kredi kartı tekliflerini kimin alacağına karar vermek için tüketici kredisi puanlarını kullanır. Başka bir deyişle, dünya kimin hangi üstünlükleri alacağına karar verirken sizin kredi puanlarınıza güvenir.

İlginizi Çekebilir;  Korkulardan Kurtulmak: Hayatınızı Değiştirebilirsiniz

 

 

KKB puanı Kredi puanını yükseltmek için yapılması gerekenler.

Kredi Puanı yükseltmenin yolları

 

 

Her misal her kişide işlemez değişik sonuçlar bile doğurabilir bunu belirtip yükseltmek için neler yapılacağında oldukça düşmesine neden olan noktalar daha önemli.

Kredi limit / kredi Kullanım payı ;
Asla bir ek hesabın veya kredi katının limitinin %80’nin den fazlasını kullanmayın
– Kredi kartınızın limiti 10.000 TL ise en oldukça 8.000 TL masraf yapın
-Ek hesap limitiniz 5.000 TL ise en oldukça 4.000 TL olarak Kullanın

Ek hesap kullandığınız bankanın ek hesap kesimi ürem tahsilatı ve günleri konusu ile ilgili bilgili olun.
-Akbank ayın son günü ek hesap kullanım faizini hesaplar ve ertesi gün minimum hesaplanan ürem kadar giriş bekler.
-Yapıkredi minimum 3 ayda bir Ek hesabın 1 günlüğüne de olsa artı’ya geçmesini yani bütün borcunun ödenmiş olmasını bekler
-Taksitli nakit ön ödeme ek hesap kullanıyorsanız taksit günlerinde hesaba en azından o ayın ürem ödemesi kadar para girişi beklenir.

KKB paunı yani Kredi puanı yükseltmek için hangi bankalar ile iyi mi çalışacağınızı iyi anlayıp çözümleme etmeniz gerekmektedir.

Kredi Puanı yükseltmenin yolları arasında lüzumlu olan bir öteki gereklilik.

 

 

 

 

-Bireysel Tüketici kredisi. Taksit sayısı ne kadar olursa olsun mümkünse krediyi sonuna kadar ödeyin ya da minimum 8-10 taksiti tamamlamaya çalışın 8 aydan ilkin kredi kapaması yapmayın.
Krediyi kapamak mutlaka isteniyorsa birazda puan arttırabilecek şekilde örek veriyorum kalan sermaye ödemesi 20.000 TL kalan taksit 24 at çekilmiş 20 ay kalmış olsun 19.000 TL ara ödeme yaparak taksit sayısını değiştirmeyin kalan 1000 TL nin taksitleri kalsın 4 ay sonrasında 8 ay geçince iptalini yapabilirisiniz.
Unutmayın KKB kredi puanınızın yükseltmede en mühim unsurlardan biri kredi ilişkisidir.

İlginizi Çekebilir;  Kısa Yoldan Para Kazanma Yolları

-Asla 3 aylık ya da 6 ay’dan kısa vadeli kredileri kullanmayın gerek görülürse ihtiyacınızın 2 katı ücreti 12 ay olarak kullanıp 3-5 gün sonrasında kredinin yarısına ara ödeme yapın.

Son olarak şunu söylemekte yarar var bugün puanım 1400 ve ben ay içerisinde 2 adet bireysel yüksek limit kredi aldım ek hesap başvurusu yaptım kredi kartı başvurusu yaptım hepsi onaylandıysa büyük ihtimalle puanınız 1200-1250 bandına düşer taksitlerin ödemesi yapıldıkça kredi kartı limitleriniz doluysa boşaldıkça 2-3 ayda eski noktasına gelir.

 

Kredi Puanı yükseltmenin yollarını ararken dikkat edilecekler

Hızlı puan yükseltme tekniği olarakta (hiç puanı olmayanlar için değil 1100-1300 arası için ) bu ay ihtiyiacınız olmasada aynı gün bütün işlemleri yaparak 4-5 bankadan kredi kartı ek hesap ve misal olarak 20-30k lık bireysel krediler çekin ertesi ay puanınız yerle bir olmuş olacak bu sırada çekilen kredilerden ihtyaç fazlası olanları kredilere ara ödeme yaparak Kredi limit / borç oranını düşürün .

 

Kredi Puanı Nereden öğrenilir;

Kredi Puanınızı yükseltmenin yollarını ararken meydana getirilen büyük hatalardan bir taneside mevcud puan ile ilgili bilgili olmamaktır.

Findeks‘e üye olarak çüzi sayılara senelik paketler alınabilir

hangikredi.com ‘dan puan sorgulaması ve tavsiyeler alınabilir.

Yoruma kapalı.