Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Kod Yazarak Gelir Elde Etme

Kod yazarak gelir elde etme amacı bulunan çoğu insan var. Bu tür insanoğlu için çoğu alanda neler yapılabileceğini açıklamak isteriz.

Kod yazmak, günümüzde büyük bir öneme haiz olmaya başladı. Bunun nedenlerinden birisi bilgisayar ve internet teknolojisinin hız kesmeden gelişmesi. Gelişen teknolojinin etkisiyle insanoğlu da çağa ayak uydurmaya çalışıyor. İnsanların kod yazarak gelir elde edebileceği çoğu teknik bulunuyor. Bu yollardan kimilerini bilmek gerekir. Bunlardan bazıları eylemsiz gelir elde etme tekniği olmakta.

Kod Yazarak Gelir Elde Etme

Oyun

Oyun kodlayarak eylemsiz gelir elde edebilirsiniz. Peki iyi mi mı? Bunun için ilk önce bir oyun geliştirme motoru seçmelisiniz. Örneğin Unity ya da Unreal Engine olabilir. Oyun motoru seçtikten sonra eğitim almanız gerekiyor ve sonra hoş bir oyun geliştirmeye başlamalısınız. Bir oyun geliştirdikten sonra Steam, Play Store ya da Epic Games gibi mağazalardan birine katılmak gerekir. Hesap onaylandıktan sonra oyun buraya eklenmeli. Fiyat da belirlenmeli. Bu işlemlerin sonra öteki bir şey hazırlamaya gerek yok. Sistem kendiliğinden dönecek ve geliştiriciye satış olabildiğince para kazandıracak.

Yazılım

Kod yazarak gelir elde etme şekillerinden birisi de program geliştirme. Özellikle kullananların işine yarayacak yararlı programlar kodlamak hem çok kullanılır hem de para akışı sağlar. Uygulama geliştirmek için ilk önce platform seçilmeli. Bu Android, Windows ya da MacOS gibi çoğu platform olabilir. Ardından Visual Studio, Android Studio ya da Notepad++ gibi bir program seçilmeli. Hemen kod yazmaya başlanmalı ve sonra yazılım, makul bir yerde yayınlanmalı. Uygulama, yayında olabildiğince ve satın alındıkça gelir sağlayacak. Uygulama yayınlandıktan sonra yapılması ihtiyaç duyulan öteki bir şey yok. İsterseniz güncelleme yaparak kullanıcıları memnun edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;  İnternetten Para Kazanma Yolları 2023

Web Yazılımı

İnsanların uygulayabileceği daha çoğu teknik karşımıza çıkıyor. Kod yazarak gelir elde etme teknikleri içinde internet uygulaması geliştirmekten de laf edebiliriz. Günümüzde MyBB, WordPress ve vBulletin gibi çoğu internet scripti mevcut. Bu uygulamaların amacı kullananların site kurarken en iyi özelliklerden faydalanmasını sağlamakta etkili olmak. Hazır yazılımlar vasıtası ile insanlar, kod yazmadan site sahibi oluyor. Siz de bir geliştirici olarak yararlı bir internet sistemi geliştirebilirsiniz. Sonrasında bir site kurarak bu sitede tatbik ile ilgili malumat verilmeli ve satış yapılmalı. İsteğe bağlı olarak değişik platformlarda da internet yazılımının satış prosedürü yapılabiliyor.

Eklenti

İnternet üstünden gelir elde etmenin bir öteki yolu eklenti geliştirme. Eklenti geliştirmek, eylemsiz hasılat sahibi olmanın teknikleri içinde karşımıza çıkıyor. Örneğin bir Minecraft sunucusu eklentisi geliştirerek insanlara işe fayda özellikler sağlanabilir. Bunun yanı sıra bir GTA V moduna da yer verilebilir. Bu alanda çoğu şey için eklenti geliştirmek mümkün. Hatta MyBB ve WordPress gibi yazılımlar için de eklenti kodlanabilmekte. Piyasada bedava olarak yer edinen çoğu mod mevcut. Bundan kaynaklı eklenti geliştirirken parayla satılabilecek yapıda olması ve kullananların alabileceği tarzda bulunması gerekiyor ki proje etkin bir halde insanların karşısında yer almış olsun.

Kod Yazma Hizmeti

Kod yazarak gelir elde etme maddeleri içinde kod yazma hizmetinden de bahsedebiliriz. Bu eylemsiz gelir tekniği değil fakat geliştiricilerin seveceği bir iş. Müşteriler, sizden bazı zamanlar kod yazma işi isteyebilir. İnsanlara kod yazarak para kazanabilirsiniz. Hatta bu işi daha süratli hale getirmek için hazır kodlar da üreterek gerektiğinde bu kodları müşterilerin ihtiyacına yönelik güncelleyebilirsiniz. Bu gibi çoğu imkân ile süratli bir hizmet sağlamak olası hale geliyor.

İlginizi Çekebilir;  Etkili Öğrenme Yöntemleri ve İpuçları

Yoruma kapalı.