Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

İlham Verecek 5 Girişimcilik Filmi 2023

Yeni senenin ilk aylarındayız. Doğal olarak henüz yeni girdiğimiz bu sene içerisinde insan yeni başlangıçlar hazırlamaya başladığı gibi yeni girişimler içerisinde olmaya da itina gösteriyor. Herkes girişiminde etkin olacak diye bir güvence olmasa da maalesef ki bir girişimi hayata geçirmeden onda başarı elde edip edemeyeceğinizi de bilmiyorsunuz. Motive olması açısından söyleyecek olursak varlıklı olan insanlara bakmış olduğunuzda hayatlarının bir döneminin genel anlamda yokluk içerisinde ya da devamlı bir savaşım içerisinde geçtiğini görebileceksiniz. Aşağıda bahsedeceğimiz ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 ise sizin hayata bakış açınızı değiştireceği gibi korkularınızın üstesinden gelmenize de destek olacaktır.

İnsanın önündeki en büyük mani gene kendisidir. Çünkü birtakım durumlarda el evren ne der diye yaşamaktan ya da birtakım insanların gerisinden kalmaktan korkuyoruz. Korkularımız içimizde olduğu sürece kendimizi etkin duyuru etmemiz olası değildir. Bunun için işe öncelikle gözünüzü karartarak başlamakta yarar vardır. Sonrasını düşünmeden fakat çıktığınız yolculukta kararlı ve mantıklı hareket ederek ilerlemeniz gerekiyor.

İsterseniz lafı daha çok uzatmadan ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 ile ilgili sizlere bir liste yapalım. Girişimcilik ruhuna haiz olan insanların bu filmleri kaçırmaması şiddetle öneri edilir.

Şef

Şef Carl Casper’ın kendi besin kamyonu işini kurma hikayesi vasıtasıyla risk almanın ve tutkunuzun peşinden korkusuzca gitmenin faydalarını yayınlayan çok sıhhatli bir saat. Mevcut durumunuzda doğru fırsatı yakaladığınızı hissetmediğinizde, bu fırsatı kendiniz için yaratmaya çalışmaktan korkmayın.

Şef

 

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

İnanılmaz bir yenilik öyküsü olan William Kamkwamba’nın öğrenme ve bütün köyünün karşılaşmış olduğu sorunlara çözüm bulma kararlılığı, bütün girişimciler için son aşama motive edici. İhtiyacın buluşu iyi mi beslediğini gösteriyor. Aynı zamanda, malumat arayışının hayattaki aşağı yukarı her problemi çözüme ulaştırmak için en kuvvetli vasıta bulunduğunu da yansıtır.

İlginizi Çekebilir;  Odaklanma Problemine Karşı Pratik Çözümler
Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Steve Jobs

Dünyanın en etkin girişimcilerinden birinin yaşamını mevzu alan bu anlayışlı film, son aşama esin verici ve girişimci olmanın zorluklarını ham ve reel bir halde anlatıyor. Başarısızlık ve eleştiri, girişimcilik ekosistemindeki her bireyin kaçınılmaz olarak yüz yüze kalmış olduğu bir durumdur. Ancak bu film, onlar tarafınca saplanıp kalmama ve ilk hayalin peşinden gitmeye devam etme cesaretinin son aşama mühim bulunduğunu gösteriyor.

Steve Jobs

Şeytan Marka Giyer

Bu film, zirveye ulaşmak için ihtiyaç duyulan sıkı çalışmayı ve azmi enteresan bir halde tasvir ederken, bunun yanı sıra zirvenin  kurumsal başarı ve şaşırtıcı zenginliğin – iyi mi olabildiğince boş ve tatminkar olmadığını ortaya koyuyor. Hayallerinizin peşinden gitmek için bir yolculuğa çıkarken, nedenini unutmak ve kişilik duygunuzu (etik, terbiye ve bütünlük) yitirmek genel anlamda kolaydır. Bu film, en başında niçin başladığınızı kabul ederken hayallerinizin peşinden gitmeye devam etmeniz için bir hatırlatmadır.

Şeytan Marka Giyer

Sosyal ağ

Dünyanın en genç kendiliğinden milyarder olan Mark Zuckerberg hakkındaki bu hikaye, ani başarıya ulaşan bir iş kurmanın karmaşıklığını gösteriyor. Her girişimci Silikon Vadisi’nde işini büyütmek isterken, bu film rastgele bir büyük girişimin tuzaklarını gösteriyor. Beklenmedik kıvrımlı toplarla yüzleşmek ve onların içerisinden geçmek için ihtiyaç duyulan gücü tasvir ediyor.

Sosyal ağ

Yukarıda ilham verecek 5 girişimcilik filmi 2023 ile ilgili önerilerde bulunduk. Bu önerilerden yola çıkarak sizde kendinize yeni bir teşebbüs bulabilir ya da mevcud fakat hayata geçirmekten kaygı ettiğiniz projenize start verebilirsiniz.

Yoruma kapalı.