Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Faiz ile Para Kazanma

Faiz ile para kazanma arzusu olan birçok birey var. Bu bireylerin faizden getiri elde etmesi için bilmesi gerektiği birtakım şeyler bulunuyor.

Faiz, para kazanmanın yollarından birisi. Faiz her ne kadar haram gözüyle bakılsa da birtakım insanoğlu faizden getiri elde etmek isteyebiliyor. Faizden hasılat elde etmenin yolu bankalardan geçiyor. Bankalar, müşterilerden her ne kadar ürem alıyor olsa da aslında müşterilerine ürem de dağıtıyor. Faiz alan bir müşteri, bankanın kârından yararlanmış oluyor. Şunu da belirtelim ki bu yazı, yatırım tavsiyesi durumunda değil.

Faiz ile Para Kazanma Kolay mı?

Faiz ile kâr elde edilebilmekte. Tabii şunu da bilmek icap eder ki şayet para, kıymet kaybı yaşar ise ve ürem oranını aşarsa kâr yerine zarar elde edilir. Bunu bilerek davranmak gerekiyor. Kur Korumalı Mevduat sisteminde yitik olmaz. En düşük %0 kar olur. Çünkü yatırımcı korunur. Faizde de para miktarı artar ama paranın kıymeti de mühim bir durum.

Faizin bir pozitif yanları mevcut. Altın ya da döviz kârı elde etmek için meydana getirilen yatırım sonra varlığın kıymet kaybetmemesi gerekir. Eğer kıymet kazanırsa kâr sağlar. Kaybederse zarar sağlar. Faizde para miktarı anlamında zarar yok, kâr var. Tabii finansal okuryazarlığı da hesaba kattık mı net kâr ortaya çıkar.

Faiz ile para kazanma, özet geçmek gerek görülürse altın ya da döviz yatırımına göre daha güvenli. Bir para durduğu yerde kıymet kaybeder ama ürem ile kıymetini arttırır ya da bir kısmını korur.

Faiz ile Para Kazanma Adımları

Bir kişinin ürem ile para kazanması için ilk önce bir banka seçmesi gerekiyor. Seçilen bankanın sonra vadeli hesap açılmalı. Vadeli hesap, faizin biriktiği hesaptır. Vade süresi ne kadar fazla olur ise faizden o denli oldukça getiri olur.

İlginizi Çekebilir;  İnsanların Saygısını Kazanmak ve Öz Saygının Önemi

Bazı bankalar, yeni müşterilerine ekstra ürem payı sunuyor. Bu imkanlardan istifade etmek daha yüksek ürem getirisi elde etmek anlamına geliyor. Daha yüksek ürem getirisi ile birlikte hasılatlar da ciddi miktarda artar.

Faiz Ne Kadar Kazanç Sağlar?

Faiz ile para kazanma yazımızda insanların araştırmış olduğu bir öteki şey hangi bankanın ne kadar ürem sağladığı. Biraz da buna değinmek isteriz. Her bankanın belirlediği ürem payı farklıdır. Öncelikle ING’den başlayalım. ING, e-Turuncu vadeli hesap açanlara yüksek ürem payı sunuyor. Hoş geldin faizinden yararlananlar ve Turuncu Ekstra desteğine haiz olanlar %25 ürem alıyor. Örneğin 50.000 TL’lik para yatırıldığında 90 gün vade ile 2.928,08 TL kâr sağlanıyor. 30 günde ise 976,03 TL elde ediliyor. Bu miktar, ana hesabın üstüne yatıyor.

Bir öteki banka olan Akbank, en yüksek %28 ürem ile müşterilerini karşılıyor. 50.000 TL para yatırdığınızı varsayalım. Bu para 32 gün vade ve %27,75 ürem ile birlikte vade sonunda 51.155,62 TL oluyor. Akbank’ın yanı sıra Fibabanka’yı incelediğimizde müşterilerine 50.000 TL ve 32 gün vade için %25 ürem payı sağlıyor. Bu para vade sonunda 1.041,10 TL kazandırıyor.

Faiz ile para kazanma amacıyla tutuşanlar için bir öteki vadeli hesap elde eden banka Odeabank. Kendisi %25 ürem oranına ev sahipliği yapıyor. Bu da 1.041,10 TL getiri anlamına geliyor. Yani sermaye 51.041,10 TL oluyor. Bunun gibi daha birçok banka bulunmakta. Faiz payı bankalar içinde genel hatlarıyla %15 ile %30 içinde değişiyor.

Yoruma kapalı.