Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Amazon ile Pasif Gelir Sağlama

Amazon ile pasif gelir sağlama için çoğu teknik bulunuyor. Bu yollardan kimilerini sizler için ayrıntılı bir halde açıklamak istiyoruz.

Amazon, dijital satış mağazası olarak bizlerin karşısına çıkmakta. İnsanlar, Amazon’u kullanarak istedikleri ürüne derhal ulaşıyor. Amazon, aslına bakarsak çok sayıda satıcının bulunmuş olduğu bir mağaza. İnsanlar, burada mağaza kurarak kendi işletmesini büyütebiliyor. Bu şekilde bunun yanı sıra eylemsiz gelir tekniği de tasarlanmış oluyor.

Amazon ile Pasif Gelir Sağlama

Amazon ile birlikte para kazanmanın yolu bir mağaza oluşturmak ve bu mağazaya mamüller eklemek. İnsanlar, mağaza kurduktan sonra bu mağazaya çoğu ürün ekleyebilir ve sonra mağazayı kendi durumunda bırakabilir. Bu şekilde bir eylemsiz gelir elde etme tekniği geliştirilir. Yani mağaza, ekli mamüller bitene kadar otomatik satış yapar. Tek yapılması ihtiyaç duyulan sipariş geldiği zaman müşteriye göndermek. Bu haliyle yarı eylemsiz hasılat tekniği şeklinde de adlandırılabiliyor.

Amazon ile eylemsiz gelir sağlama bu kadar kolay olsa da buradaki aslolan mühim olan şey kullanıcı çekmek. Müşteriler gelmediği durumda satış elde edilemez. Satış elde etmek isteyen bir kullanıcı, muhtelif yollardan faydalanmalı ki hasılatını yükseltebilsin.

Amazon ile Pasif Gelir Sağlama İpuçları

Uygun Fiyat Politikası Uygulama

Amazon ile birlikte kazançlı çıkmanın şekillerinden birisi makul fiyatlı mamüller sunmak. Mümkün ise en düşük fiyatı siz koyun fakat kâr da elde edin. Müşteriler içinde bazıları, en düşük fiyatlı ürünleri de incelemekte. Bu mamüller arasından ise kaliteli olanı seçmekte. Bundan kaynaklı olası olabildiğince en iyi fiyatın belirlenmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir;  Altın Güvenilir Liman mı?

Ürün Reklamını Yapma

Amazon ile eylemsiz gelir sağlama şekillerinden birisi de ürün reklamı yapma. Ürünün reklamını yapmak için çoğu yol bulunuyor. Bunlardan birisi Google AdSense kullanmak. Diğeri de Facebook grupları ve topluluk forumları gibi alanlarda ürünü paylaşmak. Bu şekilde ürünün yayın sayısı artar. Bu da Amazon algoritmasını tetikleyerek ürünün daha üst sıralarda çıkmasını sağlar. Ayrıca reklam kararında ürünü beğenen müşterilerin alma ihtimali de mevcut. Her satış sonra ürün, önerilenler içinde daha ön sıralara yerleşir.

Lansman Düzenleme

İnsanların uygulayabileceği daha çoğu yol mevcut. Amazon ile eylemsiz gelir sağlama yollarından bir öteki de lansman düzenlemek. Lansman, yeni bir ürün piyasaya sunulurken hususi bir kampanya düzenlemek. Örneğin ilk 100 ürün indirimli ya da bedava olarak müşterilere sunulabilir. Bunun için müşteriden yorum yapması beklenebilir. Müşteri, ürünü deneyip yorumladıktan sonra sizin ürününüzün üst sıralara çıkmasını sağlar. Yepyeni bir ürünün aniden 100 satış elde etmesi büyük bir yükseliş anlamına geliyor. Yani ürün, kısa süre içinde trendlere çıkar.

Kampanya Oluşturma

İnsanların Amazon’u kullanarak eylemsiz gelir elde edebileceği çoğu teknik mevcut. Bunlardan birisi kampanya oluşturmak. Kampanya oluşturan bir Amazon mağaza sahibi, oluşturduğu kampanya vasıtası ile daha fazla kişinin ilgisini çekmeyi başarabilir. Bazı Amazon kullanıcıları, kampanyaları değerlendirerek ürünleri daha makul fiyata almayı sever. Bu durum, mağaza sahibine potansiyel bir müşteri kitlesi kazandırabilir.

Olumlu Değerlendirmelere Yer Verme

Amazon ile eylemsiz gelir sağlama yollarından bir diğerine geçmek gerek görülürse bu teknik müspet değerlendirmeler olarak karşımıza çıkmakta. Bir ürünün yorum sayısının fazla olması kafi olmaz. Eğer yorumlar yeteri kadar müspet değil ise fonda görünmeye başlar. Bundan kaynaklı yorumların da sıklıkla müspet olması gerekir. Olumlu yorumlar için birtakım müşterilerle antak kalma yapılabilir ve ürünü deneyip puanlaması sağlanabilir. Bu şekilde hasılatlar arttırılabilir.

İlginizi Çekebilir;  YouTube Shorts ile Para Kazanma

Yoruma kapalı.