Hayatınızı değiştirecek fikirler için zihninizdeki kapıları açın.

Adobe Stock Para Kazanma Yolları

Günümüzün en popüler yığın içerik kaynaklarından birisi olan Adobe Stock para kazanma alanlarıyla da dört gözle beklenen bir yer.

Adobe Stock, Adobe firmasının geliştirmiş olduğu bir yığın içerik sitesi. Bu site, kullananların yararlanabileceği çoğu yığın kaynağa ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte içerik üreticileri de siteye içerikler ekleyebiliyor. Oldukça yararlı bir site olan Adobe Stock, hem bedava hem de ücretli olmak suretiyle değişik içerik kaynaklarına yer vermekte.

İçerik üreticisi olan bir birey, bu siteye katkı sağlayarak hasılat elde edebilmekte. Bunun için yapması gerektiği şey kendi ürettiği orijinal içerikleri yayınlamak ve satışa sunmak. Adobe Stock, her içerik satın alımı başına komisyon üstünden ödeme yapan bir sisteme yer veriyor. Komisyon miktarı yüksek olduğundan her bir içerikten iyi bir hasılat sağlanmakta.

Adobe Stock Para Kazanma Yöntemleri

Fotoğraf ve Resim

Pasif gelir yollarından birisi olan Adobe Stock içerik yayınlama olanakları içinde resim yükleme yer alıyor. Kullanıcılar, Adobe Stock sitesine kendi çekilen fotoğrafları yükleyerek bu fotoğraflar üstünden iyi bir hasılat sağlayabilmekte.

Fotoğraf yüklemek için birtakım kriterlerin karşılanması gerekir. Bunlardan birisi çözünürlük. Kullanıcılar minimum 1.600 x 2.400 px çözünürlüğünde fotoğraflar yükleyebilir. Ayrıca görüntünün JPEG formatında olması gerekir. Görüntünün kaliteli ve muntazam olması da şirketin önemsediği bir şey. Bu detaylara dikkat edilmiş olduğu takdirde platforma içerik eklenebilir.

Vektör yüklemek isteyen bir bireyin ise minimum 3.000 x 5.000 px boyutunda bir çabalama yüklemesi gerekir. Bu boyutun altında çalışmalar kabul edilmez.

Video

Adobe Stock para kazanma şekilleri içinde video paylaşımı da yer almakta. Adobe Stock’ta video türünde içerikler de bulunuyor. Kullanıcılar, video kategorisindeki içerikleri kullanarak kendi içeriklerini hazırlayabilmekte. Aynı şekilde fotoğraflarda olduğu gibi videolarda da kaliteye ehemmiyet gösterilmeli. Küçücük bir problem dahi içeriğin onaylanmamasına niçin olabiliyor. Bundan kaynaklı video çekimi yaparken kamera ile en iyi ayarlara yer vermek ve sonra içinde ne olduğu yayınlamak en doğru karar olacak.

İlginizi Çekebilir;  Dropshipping ile Kazanç Sağlama

Ses

Adobe Stock para kazanma yollarından birisi de ses dosyası paylaşmak. Bu bir konferans olabilir ya da ses efekti olarak karşımıza çıkabilir. Kullanıcılar, İdeal ses dosyalarını ilave ederek Adobe Stock kullanıcılarının bu dosyalardan yararlanmasını sağlayabiliyor. Ses dosyaları için ciddi kriterler bulunmuyor. Önemli olan şey kaliteyi yüksek tutmak.

3 Boyutlu İçerik

Adobe Stock, daha çoğu alanda içeriklerin yayınlanmasına imkân sağlayan bir internet sitesi. Bu sitede insanların yayınlayabileceği bir öteki içerik türü 3 boyutlu içerikler olmakta. 3D içerikler, teknolojinin gelişmesiyle daha fazla önümüze çıkmaya başladı. Bu biçim içeriklerin kullanım alanı muhtelif olabiliyor. Bazıları oyunlar için bazıları animasyonlar için bazıları da ürün tanıtımları için 3 boyutlu çalışmalara yer verebiliyor. Bu tür çalışmaların kararında insanlar, emek harcamış bir halde mükemmel bir projeye ev sahipliği yapıyor. Adobe Stock para kazanma şekillerinden birisi de 3D çabalama yayınlamak.

Tema

Adobe Stock’un sunduğu para kazanma şekillerinden birisi tema içeriklerine yer vermek. Bazı kullanıcılar, Adobe uygulamalarını kullanarak tema dosyaları geliştirebilir. Bu kategori içinde Photoshop, Illustrator ve Premiere Pro gibi çoğu tema dosyası mevcut. İnsanlar, bu şablonları alarak kendi istedikleri gibi düzenleyebiliyor ve ortaya hoş sonuçlar çıkarabiliyor. Adobe Stock içerik üreticileri, bu olanaktan faydalanarak tema dosyası satabilmekte.

Yoruma kapalı.